Kwas moczowy -cichy zabójca.

Kwas moczowy -cichy zabójca.

Kwas moczowy. Święta mamy już za sobą, a tym samym czas wyżerki zakończony. Nie wiem jak Ty, ale ja postanowiłam zrobić coś wreszcie dla siebie. Tym czymś, jest oczyszczenie organizmu. Zaczęłam od tego co mi aktualnie najbardziej przeszkadza, czyli łamania w kościach...
Prasowanie twarzy

Prasowanie twarzy

Wiosenne prasowanie twarzy
Wiosna, ach ta wiosna.. każdy z nas wyczekuje jej z utęsknieniem, szczególnie w tym roku po długotrwałej i dość mroźnej zimie. Codziennie spoglądamy na termometr sprawdzając temperaturę i tęsknie spozieramy ku niebu wypatrując słońca, które grzeje coraz mocniej wyciągając w pełni bladość naszych twarzy i zmiętą skórę. Z niesmakiem przeglądamy się w lustrze, a w głowie kołuje myśl „wziąć żelazko i przeprowadzić prasowanie twarzy”. Na szczęście nie ma potrzeby posuwania się do tak drastycznych metod ( choć gabinety kosmetyczne przeprowadzają takie zabiegi  ).
Przeszukując stare babcine poradniki znalazłam kilka ciekawych porad, którymi się z Tobą podzielę, gdyż moim zdaniem są godne uwagi. Dzięki tym zabiegom przeprowadzisz naturalne prasowanie twarzy, co pozwoli Ci przywrócić cerze zdrowy i świetlisty wygląd, a także spłycić zmarszczki ..

Dobre rady na dobry sen.

Dobre rady na dobry sen.

Dobry sen-lepszy dzień-lepsze życie.
Często pomimo wystarczającej ilości snu wstajesz zmęczona i poirytowana ? Budzisz się z bólem głowy, pleców, szyi i stawów? Niespokojny sen lub bezsenność, ciągłe przewracanie się z boku na bok – ile razy tego doświadczyłaś?
Sen jest tak naturalnym i oczywistym zjawiskiem, iż nie zwracamy na niego uwagi. Dopiero kiedy pojawiają się problemy z zaśnięciem i nie przynosi nam spodziewanego odpoczynku, zaczynamy o nim myśleć. Na różne kłopoty ze snem skarży się coraz więcej osób i dolegliwość ta dotyczy dwukrotnie częściej kobiet niż mężczyzn. Mamy nie tylko problem z zaśnięciem, ale także z jego jakością, często jest on przerywany i do tego budzimy się bladym świtem. W rezultacie w ciągu dnia czujemy się zmęczeni i ospali.

Woda- trucizna lub lekarstwo

Woda- trucizna lub lekarstwo

Każdy z nas pragnie wyglądać młodo i się nie starzeć. Szczególnie my kobiety mamy poniekąd na tym punkcie bzika. Nieustannie poszukujemy cudownych recept na młodość, stosując różnorodne diety, drogie kosmetyki, zabiegi chirurgiczne itp.
Niestety, to wszystko jest tylko powierzchowną walką ze skutkami naszego starzenia się. Starzenie zaczyna się wewnątrz nas i jedną z istotniejszych jego przyczyn , oprócz powstawania wolnych rodników, jest woda, którą na co dzień pijemy i na której sporządzamy posiłki.
Jak zapewne wiesz, nasz organizm składa się prawie w 75% z wody, a tylko w 25% z substancji stałych. Każda komórka naszego ciała, a tym samym każdy organ składają się z wody . I to od jej odpowiedniej ilości i jakości w naszym organizmie zależy sprawne funkcjonowanie choćby stawów, naczyń krwionośnych, nerek czy też serca.

Weź głęboki oddech

Weź głęboki oddech

Weź głęboki oddech
Pierwsze co robimy przychodząc na świat, to głęboki wdech. Odchodząc z tego świata wydajemy ostatnie tchnienie. Między narodzinami, a śmiercią mieści się życie, które całkowicie zależy od oddychania. Bez jedzenia możesz przeżyć nawet miesiąc, bez wody kilka dnia, natomiast bez oddechu nie przeżyjesz nawet pięciu minut. Zatem oddychanie to niewidzialny” pokarm”, bez którego człowiek nie może żyć.
Sprawa oddechu wydaje Ci się być jak najbardziej naturalną rzeczą, której nie ma potrzeby się uczyć. Przecież wdychasz i wydychasz powietrze od pierwszej sekundy chwili swojego życia.
Instynktownie wiesz jak trzeba oddychać ale czy robisz to zawsze prawidłowo?

Jak nie dać się grypie!

Jak nie dać się grypie!

Jak nie dać się grypie?

Jak nie dać się grypie?- takie pytanie rodzi się co roku w okresie od jesieni do wiosny.

W tym roku grypa zaatakowała ze zdwojoną siłą i pomimo mroźnej zimy, nie odpuszcza. Cały kłopot z grypą polega na tym, że zarazić się nią można wszędzie, nie tylko przez kichniecie i pocałunek. Zarazki mogą być wszędzie, na wydanej w sklepie monecie, poręczy w autobusie, klawiaturze komputera i na klamce do twojego mieszkania. Wirusy są również ukryte w miejscach, gdzie w wysuszonych kropelkach będą na Ciebie czekać nawet 24 godziny. Może to być blat stołu czy też szyba w oknie.

Grypę często mylimy ze zwykłym przeziębieniem, a przez to ją lekceważymy co jest poważnym błędem, gdyż grypy NIGDY NIE WOLNO LEKCEWAŻYĆ.

Niedoleczona może być tragiczna w skutkach dla naszego zdrowia, a nawet życia. Częstymi powikłaniami jest zapalenie zatok, zapalenie oskrzeli lub płuc,zapalenie opon mózgowych, a nawet uszkodzenie mięśnia sercowego.

Jak pokonać grypę?

Klimakterium- ogień dojrzałych kobiet.

Klimakterium- ogień dojrzałych kobiet.

Kiedy miałam niewiele ponad dwadzieścia lat myśląc o swojej przyszłości mniemałam, że po czterdziestce będę już „starą babą”.☺ Wydawało mi się że wszystko muszę osiągnąć, zrobić i posmakować w życiu do tej magicznej daty. Jeszcze do niedawna tkwiło we mnie przekonanie, że jak nie zrobię tego, czy tamtego, to później koniec….Na szczęście prawda okazała się być zupełnie inna. ☺

Kobieta po czterdziestce wcale nie musi być kłębkiem nerwów, opętana obsesyjnym lekiem przed zmarszczkami, nadwagą, porzuceniem przez mężczyznę i odejściem dzieci z domu.

Wcześniej czy później każdą z nas czeka okres klimakterium, czy tego chcemy czy nie. Tylko od nas samych zależy jak podejdziemy do tematu.☺

Menopauza, której tak bardzo się boimy nie jest początkiem starości. To próg dojrzałości, źródło ognia, który spala wszystko to co złe i ogrzewa życie mocnym, równym płomieniem.Ale aby doświadczyć jej właśnie w takiej formie, musimy być w pełni świadome tej mocy.

Kminek na święta

Kminek na święta

Święta coraz bliżej, w sklepach gorączka zakupów, w domu szał przygotowań, ubierania choinki, strojenia i pichcenia. A później beztroski czas leniuchowania i pałaszowania przygotowanych wcześniej smakołyków. Co prawda nie jest już tak tłusto i wystawnie jak kiedyś bywało, ale i tak niejednemu z nas przydałaby się dieta , o której przeczytasz w poprzednim wpisie „ Po wielkim żarciu”.

Kiedy się czyta opisy szlacheckich czy magnackich uczt, ślinka napływa do ust, lecz żołądek kurczy się ze strachu. Zawsze nie dawało mi spokoju, jakim cudem nasi przodkowie mogli bezkarnie opychać się przez całe życie tłustościami, podczas gdy większość z nas wykończona jest zaledwie po trzech dniach świątecznego ucztowania.

Wydaje mi się, że po części odkryłam tę tajemnicę.

Po wielkim żarciu

Po wielkim żarciu

Przed nami bożonarodzeniowe obżarstwo. Mało kto odmówi sobie próbowania smakołyków z kolejnych stołów kolejno odwiedzanych krewnych. Nie jedną dietę diabli wezmą. A przecież z przejedzenia można nawet umrzeć! Przekonał się o tym na przykład rzymski cesarz Hadrian, który przeniósł się na tamten świat w 138 roku po łapczywym spożyciu jedenastego dania podczas jednej z codziennych uczt. Co prawda było to bardzo dawno i inaczej świętowano niż dziś. A my, choćbyśmy uczestniczyli w bardzo tradycyjnie przygotowanych świętach nie jadamy tak wystawnie i obficie, ale często przejadamy się wystarczająco, by się nabawić poważnej niestrawności. To z kolei bardzo osłabia nasz organizm, czyniąc go bardziej podatnym na różnego rodzaju choroby.

Zarabiaj na zdrowiu, zmień oblicze świata

Zarabiaj na zdrowiu, zmień oblicze świata

Świat pędzi nieubłaganie do przodu z całym postępem cywilizacyjnym, zarówno pod tym dobrym, jak i złym kątem. Głównymi wartościami dla współczesnego człowieka stało się zdrowie, finanse, rodzina i czas. Jednakże w dzisiejszych czasach ekonomicznych, bardzo ciężko jest zadbać o te wszystkie aspekty jednocześnie.

Wszyscy pragniemy być zdrowi i szczęśliwi. Jednak nie zawsze jest to możliwe we współczesnym świecie. Czy tego chcesz, czy nie, współczesny świat nadaje naszemu życiu niesamowite tempo. Dziś poniedziałek, jutro sobota i tak mija tydzień za tygodniem.

Nasze życie, to ciągła gonitwa pomiędzy pracą, domem, dziećmi i rozwiązywaniem codziennych problemów. Dlatego też wielu młodych ludzi czuje się zawczasu przytłoczonych życiem.

Darmowy Prezent Dla CIEBIE- POBIERZ!-Już TERAZ!

cellulit

„Jak Za Pomocą Trzech Prostych Technik Zaprogramować Się Na Osiągnięcie SUKCESU„

Najnowsze wpisy

Podobało się ? Podziel się !

klikając w wybrany baner społecznościowy