Woda- trucizna lub lekarstwo

 

Każdy z nas pragnie wyglądać młodo i się nie starzeć. Szczególnie my kobiety mamy poniekąd na tym punkcie bzika. Nieustannie poszukujemy cudownych recept na młodość, stosując różnorodne diety, drogie kosmetyki, zabiegi chirurgiczne itp.

 Niestety, to wszystko jest tylko powierzchowną walką ze skutkami naszego starzenia się. Starzenie zaczyna się wewnątrz nas i jedną z istotniejszych jego przyczyn , oprócz powstawania wolnych rodników,  jest woda, którą na co dzień pijemy i na której sporządzamy posiłki.

Jak zapewne wiesz, nasz organizm składa się prawie w 75% z wody, a tylko w 25% z substancji stałych. Każda komórka naszego ciała, a tym samym każdy organ składają się z wody . I to od jej odpowiedniej ilości i jakości w naszym organizmie zależy sprawne funkcjonowanie choćby  stawów, naczyń krwionośnych, nerek czy też serca.

Kilkanaście lat temu cierpiałam na nieustanne migreny i bóle głowy. Łykałam tabletkę za tabletką, wprowadzając się w błędne koło. Pewnego razu trafiłam na bardzo mądrego lekarza, który zamiast recepty na kolejny cudowny uśmierzający lek, zapytał mnie „ ile pani wypija dziennie wody ?”..no cóż moja odpowiedź brzmiała,-„ oprócz kilku kaw , to prawie nic nie piję, gdyż na samą myśl o wodzie robi mi się niedobrze”. Ten mądry lekarz wyjaśnił mi, skąd biorą się moje problemy. Byłam totalnie odwodniona. Lekarstwem na migreny stała się zwykła woda. Od tej pory jeśli dopada mnie nawet najmniejszy ból głowy, łapię za butelkę z wodą i wypijam co najmniej dwie szklanki.

 Dlaczego?

W ludzkim mózgu, znajduje się 20% całej krwi, która krąży w ciele. Naukowcy oceniają, że komórki mózgu składają się w 85% z wody. Niedobór wody w tkance mózgowej ogranicza dostawy energii do mózgu, powodując zaburzenia wielu jego funkcji życiowych, co prowadzi do depresji, uczucia częstego strachu, niepokoju, gniewu i innych zaburzeń emocjonalnych. Znacznie spada też odporność na stres.

Susza w ciele

 

Nie wiem jak Ty , ale większość osób pije za dużo słodkich napojów, herbaty, kawy, piwa, czy też innych energetyzujących napoi, które zawierają w swoim składzie kofeinę, alkohol, cukier, sztuczne substancje słodzące i inne związki chemiczne, które działają jako silne środki pozbawiające nasz organizm wody. Ludzie przyjęli poniekąd,  że organizm to takie swoiste „ognisko”, że można do niego wrzucić cokolwiek na co ma się ochotę, a on i tak wszystko spali. Niestety prawda jest zupełnie inna. Przez nieznajomość podstawowych zasad funkcjonowania naszego organizmu „ płoną „ lata naszego życia. Bez odpowiedniej ilości wypijanej wody doprowadzamy nasze ciało do odwodnienia, a tym samym nagromadzenia się w naszym organizmie toksyn, które wywołują szereg chorób, a nawet zgon.

 Jak zatem rozpoznać odwodnienie?

 Odwodnienie organizmu objawia się nie tylko poprzez bóle głowy i migreny to także zbieranie się wody w nogach, stopach, ramionach, twarzy, zmniejszone wydalanie moczu, brak energii. Innym ważnym wskaźnikiem odwodnienia organizmu jest ból np.: reumatoidalne zapalenie stawów, nerwobóle, fibromialgia.

 

Dlatego nie posiąść wiedzy i nie doceniać znaczenia wody jaką spożywamy, to świadome skracanie swojego życia i rujnowanie zdrowia.

Woda, która występuje w ciele człowieka różni się od tej w przyrodzie. W komórkach naszego organizmu woda znajduje się pod specjalną postacią, która nazywamy „ strukturowaną”. Dlatego też każdy inny płyn jaki dostaje się do naszego organizmu  musi być przetworzony i oczyszczony, co powoduje, że podczas tego procesu organizm traci wiele energii, co przedkłada się na  proces regeneracji komórek i walki z chorobami.

Niestety woda, którą pijemy, zawiera w dużych ilościach nierozpuszczalne w naszym organizmie sole wapnia i żelaza. W bardzo łatwy sposób możesz się o tym przekonać, wystarczy popatrzeć na dno czajnika, w którym gotujesz wodę. Woda w naszych kranach, to woda zawierająca  domieszki promieniotwórcze i chlor. Chlor to trujący gaz, który powoli gromadzi się w naszym organizmie stopniowo go zabijając. Chloru, ani też domieszek nie da się, ot tak, zlikwidować poprzez gotowanie. Aby to uczynić należy przegotowaną wodę odstawić na 2-3 godziny w celu ulotnienia się trujących substancji. Jednakże gotowanie niszczy, oprócz  szkodliwych substancji,  także aktywny tlen, który jest tak potrzebny naszemu organizmowi.( Szerzej o znaczeniu tlenu w naszym organizmie przeczytasz  w artykuleWeź głęboki oddech”).Z tego też względu, ciągłe  spożywanie wody gotowanej nie jest dobre dla zdrowia, gdyż woda gotowana jest wodą martwą, pozbawioną cennej informacji zaczerpniętej z wnętrza ziemi.

Każdy od razu pomyśli ,że najlepszym rozwiązaniem będzie woda mineralna. Otóż nie do końca . Woda mineralna w swoim składzie zawiera sole i domieszki , których nasz organizm nie jest w stanie przyswoić, a nawet niektórych wydalić całkowicie z organizmu.

Jaką wodę za tym pić?

 

Tak jak wyżej wspomniałam, w naszym organizmie występuje woda strukturowana , którą w przyrodzie spotyka się w warzywach, ich sokach i roztopionym lodzie. Na północy Rosji żyje naród Jakutów, których średnia życia wynosi 100 lat. Zainteresowało to bardzo naukowców i po przeprowadzonych badaniach stwierdzili, iż sekretem  ich długowieczności   jest spożywanie od wieków ,wody pochodzącej z roztopionego lodu.

Przygotowanie „strukturowanej” wody z roztopionego lodu.

 Zwykłą wodę wodociągową nalej go garnuszka dowolnej wielkości, zagotuj, przykryj pokrywką i po wystudzeniu wstaw do zamrażalnika  o temperaturze -4°C na 2-3 godziny ( lub do zamarznięcia). Gdy woda zamarznie, przebij powstały lód i zlej wodę. Zimą sprawa jest banalnie prosta, naczynie z wodą wystarczy postawić za oknem. Tak otrzymana woda pod względem swojego składu jest dokładnie taka sama, jak woda znajdująca się w komórkach naszego organizmu.

Nawet jedna szklanka takiej wody wypita na czczo z samego rana znacznie poprawi Twoje samopoczucie i wygląd zewnętrzny, ponieważ wymywa ona z organizmu nie tylko złogi, ale także stare i martwe komórki.

Jak pić aby wyszło Ci na zdrowie?

Wodę najlepiej pić zaraz po przebudzeniu, ale w pierwszej kolejności trzeba wypłukać usta. Wypijamy ½ do 1 szklanki wody ( najlepiej strukturowanej), popijając małymi łyczkami.

Jak widzisz jakość wody jaką spożywasz ma kluczowe znaczenie dla Twojego zdrowia.Szczególnie należy wykształcić dobre nawyki spożywania odpowiedniej wody u dzieci, już od chwili ich urodzenia.

 

 

 

 

Podobało się ? Podziel się !

klikając w wybrany baner społecznościowy