W poszukiwaniu szczęścia

W poszukiwaniu szczęścia niejednokrotnie ludzie spędzają całe lata, ba nawet całe życie.Wielu z nich go nigdy nie znajduje.

Dlaczego ?

Co stoi na przeszkodzie w odnalezieniu szczęścia ?

„ Choćbyśmy cały Świat przemierzyli w poszukiwaniu szczęścia i piękna, nie znajdziemy ich nigdzie, jeśli nie nosimy ich w sobie”.

Miałeś zapewne w życiu takie sytuacje, kiedy szczęście dopadło Cię znienacka, przyszło nagle, niezapowiedziane otworzyło drzwi, nie pukając, rozgościło się wygodnie w Twoim wnętrzu i pieszcząc swoim spokojem, radością i euforią wszystkie Twoje zmysły, przepełniło Cię uczuciem, że jest tak jak być powinno, że świat jest piękny, Ty i całe Twoje życie.Takie szczęście, które było pozbawione lęku, niepokoju czy też smutku.Przyszło wtedy, kiedy najmniej się go spodziewałeś i nie dążyłeś do niego za wszelką cenę.

poszukiwanie szczęścia

Istota szczęścia

Szczęście nie przychodzi do nas z zewnątrz, zależy od tego co jest w nas samych.To kim jesteś, gdzie jesteś, czym się zajmujesz, jaki jest Twój stan posiadania, nie czyni Cię szczęśliwym lub nieszczęśliwym.Można spotkać ludzi, którzy mają ogromne problemy, a są radośni, uśmiechnięci, oraz takich, o których  mówi się że mają „ wszystko”, a są zgorzkniali i nieszczęśliwi.

Dlaczego tak się dzieje?

Stan ten wynika z psychiki i sposobu myślenia, a te z kolei są uwarunkowane kodami jakie są zapisane w naszej podświadomości.Jeżeli rządzą w niej fałszywe kody, to będzie się upierała, że musi być tak jak Ty chcesz, a szczęście jest zależne od tego, co uda Ci się zdobyć.

Coraz więcej mówi się o tym, iż stanowimy jedność z całym wszechświatem, jesteśmy podłączeni do Uniwersum, Stwórcy, Boga i nie mam na myśli Boga, który jest symbolem jakiegokolwiek kościoła, ale takiego Boga, który jest wcieleniem Prawdy, Dobra i Miłości.Słyszysz go czasem jako wewnętrzny głos, który zachęca Cię do zrobienia czegoś, lub w trudnej, beznadziejnej sytuacji mówi Ci, abyś się nie martwił tylko zaufał, a będzie dobrze. Jednocześnie odzywają się fałszywe kody Twojej podświadomości, które mówią Ci, że nie warto, to się na pewno nie uda.Napawają Cię lekiem i blokują przed podjęciem działania.

Fałszywe kody.

Zapewne zastanawiasz się, czym są fałszywe kody podświadomości?

 Fałszywe kody, to zbiór sprzecznych,ukrytych informacji i wiedzy przyswojonej przez człowieka na przestrzeni lat. Jeżeli czerpał wiedzę z fałszywych źródeł, zapisał w sobie fałszywe wnioski, które utrudniają mu życie.To właśnie takie fałszywe kody, przyciągają do życia człowieka nieudaczników, ofiary, pakują  w problemy, konflikty, powodują ,że targają nim od środka, niepewność, strach, niepokój i poczucie zagubienia.Niejednokrotnie na zewnątrz wszystko wygląda ok, ale w rzeczywistości w środku szaleją w nim uczucia, których nikt nie pragnie.

 W trudnych kryzysowych sytuacjach, kiedy w Twoim życiu dzieje się nie tak, jak tego pragniesz, podświadomość wypełniona fałszywymi kodami, każe Ci szukać rozwiązań w innych ludziach, instytucjach, małżeństwie, w alkoholu, seksie, w lekach.Tylko nie w sobie samym.Podświadomość pełna fałszywych kodów, zmusza Cię zawsze do szukania szczęścia na zewnątrz.Ale jest to kłamstwo, gdyż szczęście osiągnięte w ten sposób nie trwa długo i jest w dodatku dziwnie podszyte lekiem, tęsknotą, smutkiem albo rozczarowaniem.Pomyśl, ile razy gdy byłeś szczęśliwy, to od razu włączała Ci się lampka ostrzegawcza, „że to niemożliwe, szczęście nie może zbyt długo trwać, to jest zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe, itp.” Lęki te, umiejętnie zakłócały Ci pełne przeżywanie szczęścia.

Fałszywe kody mają to do siebie, że nigdy nie przyznają się do pomyłki.Jeżeli próbujesz obalić jakąś teorię przez nie stworzoną, natychmiast na jej miejsce tworzą nową, która ma ją usprawiedliwić.Myślę, że niejednokrotnie doświadczyłeś takiej sytuacji, kiedy uświadomiłeś sobie, że Twoje założenia są błędne, lecz głos w Twojej głowie natychmiast nakreślił odpowiedni scenariusz, aby przekonać Cię, że jednak nie masz racji.

Dlatego, jeżeli zapytasz siebie w tej chwili, czy Twoim życiem rządzą fałszywe kody, Twoja podświadomość z pełnym przekonaniem odpowie, że nie.A Ty szybciutko wymyślisz 100 sposobów, aby się z nią zgodzić.Podświadomość nie rozróżnia dobra, ani zła.Nie lubi też zmian i dlatego jeżeli spróbujesz zmienić fałszywe kody, będzie Ci to utrudniać, ale to wcale nie oznacza, że nie możesz tego dokonać.

 Aby zmienić swoje kody będziesz musiał wykazać się wytrwałością i stuprocentowym przekonaniem o swojej racji.Wtedy odniesiesz sukces.

W poszukiwaniu szczęścia

Fałszywe kody utrudniają życie, a prawidłowe dają moc i radość do konstruktywnego działania. Zapisywanie prawidłowych kodów, polega na tym, aby w pierwszej kolejności zrozumieć na czym polega ten fałszywy kod, a potem przy użyciu świadomego umysłu, zapisać go na nowo.

Do tego będziesz potrzebował odwagi, aby spojrzeć na samego siebie, dokonać oceny i przyznania się do prawdy przed samym sobą.Potem musisz zdobyć się na siłę, żeby fałszywe kody, konsekwentnie i uparcie zapisywać nowymi, tymi prawidłowymi.Im więcej zapiszesz prawidłowych kodów  w swojej podświadomości, tym bliżej będziesz Boga, a im bliżej go będziesz, tym więcej będziesz czuł szczęścia w sobie. Szczęścia, które będzie czyste, pełne i nie będzie wymagało spełnienia żadnych warunków. Szczęścia, które będzie wypełniało Twoje ciało jak powietrze.Jest to esencja prawidłowo zapisanych kodów w podświadomości.

Do takich refleksji doszłam na drodze w poszukiwaniu szczęścia. 🙂

A Ty drogi Czytelniku?Jak jest u Ciebie ze szczęściem?Jesteś szczęśliwy, czy nadal go poszukujesz?   Podziel się proszę swoją opinią w komentarzu.

Jeśli chcesz zobaczyć jakie korzyści oraz możliwości daje budowa własnego biznesu w Internecie i chcesz otrzymać specjalnie przygotowaną aplikację systemową sprawdź to tu>>>klik<<<

Podobało się ? Podziel się !

klikając w wybrany baner społecznościowy