Odpuść sobie, puść wolno to co Ci nie służy.

 Odpuść sobie -, co to w ogóle znaczy i jaki ma wpływ na nasze życie?.

Odpuszczenie jest jedną z najtrudniejszych rzeczy w naszym życiu. Przy czym nie mam tu na myśli codziennego odpuszczania wymagań jakie przed sobą stawiamy, a puszczaniu wolno emocji jakie są udziałem naszej przeszłości. Zdecydowana większość ludzi, większość swojego życia spędza na rozpamiętywaniu przeszłości. Każdy z nas ma za sobą pewne przeżycia i doświadczenia, te lepsze i te gorsze. Tak się składa, że te gorsze w bardziej spektakularny sposób odciskają piętno w naszej świadomości.

W dużej mierze jest to nasza wina, gdyż na czym się skupiamy i co karmimy, to to rośnie w siłę, a że negatywne wydarzenia z  przeszłości są przepełnione gniewem, strachem, poczuciem winy, zdradą, rozpaczą ,to powodują, że tkwimy w niej na dobre. Sprawiają, że nie możemy żyć pełnią życia. Toczymy ze sobą nieustanną walkę.

Dlatego bardzo ważnym i koniecznym jest uwolnienie się od tych jakże niechcianych emocji, pożegnanie i rozstanie z tym co nam nie służy. Powinniśmy to zrobić nie dla innych, a tylko i wyłącznie dla samych siebie.

Puszczanie jest najlepszą z możliwych dróg dla naszego dalszego rozwoju. Nie jest to jednak łatwy proces, gdyż każda zmiana jest trudna i wymaga od nas odwagi. To walka pomiędzy zatrzymać- czy stracić.

Oczyszczając się z toksycznych emocji z przeszłości otwierasz drzwi do pozytywnego i twórczego wykorzystania teraźniejszości.

Dlaczego jest to takie ważne?

Przeszłość już była i istnieje jedynie w Twojej głowie.  Nie możesz w niej nic zrobić, czegokolwiek zmienić, naprawić. To co dobre zachowaj, a z tego co złe wyciągnij wnioski, odrób lekcje i żyj dalej. Przyszłość jeszcze nie zaistniała i zależeć będzie od tego jakie w chwili obecnej wiedziesz życie, o czym myślisz, na czym skupiasz całą swoją energię. Jeżeli nie potrafisz puścić złych emocji tu i teraz, to zamykasz się na nowe i sprawiasz, że Twoja przyszłość będzie wyglądała tak, jak Twoje obecne życie. Dlatego tak bardzo liczy się życie w „ tu i teraz”.

Puszczenie to przede wszystkim zmiana sposobu myślenia. Musisz podjąć trud emocjonalnego uwolnienia się od rzeczy, które kiedyś oznaczały bardzo dużo dla Ciebie, a obecnie przynoszą Ci tylko ból i stagnację, oraz zastąpić je nowymi wzorcami myślowymi, które pozwolą Ci, powoli krok za krokiem odkrywać nowy świat istniejący w Tobie.

Co powinieneś wiedzieć o  procesie „ puszczania”.

1. Dokonuj zmiany w sposobie postrzegania i oceniania rzeczywistości. Zacznij rozpatrywać wydarzenia w swoim życiu z poziomu kilku płaszczyzn i punktów widzenia. Świat nie jest taki jaki jest, tylko taki, jakim Ty go postrzegasz. To nie wydarzenia mają wpływ na Twoje zachowanie i reakcje, tylko to, jak Ty na nie reagujesz.

2. W „puszczaniu” nie chodzi o to, aby nie pamiętać przeszłości. Chodzi o pamiętanie bez strachu, bólu i poczucia winy.

3. Puszczanie to akt odwagi odejścia od tego co nam nie służy, tego czego nie można zmienić.

4. Puszczanie, nie oznacza, że nic Cię już nie obchodzą wydarzenia z przeszłości. To zdanie sobie sprawy, że jedyną rzeczą nad którą mamy kontrolę, to teraźniejszość i decyzje oraz działania jakie podejmujesz w danym momencie.

5.” Puścić” to być wdzięcznym za doświadczenia, które spowodowały, że się śmiejesz i płaczesz. Doświadczenia, które pomogły Ci się rozwinąć i zdobyć odpowiednie lekcje. Proces „puszczania” to także nabieranie zaufania do swojej intuicji i zbieranie sił. Musisz uświadomić sobie, że każde doświadczenie ma wartość.

6. Puszczaj stopniowo. Metoda małych kroków jest najlepsza. Nie musisz od razu posiąść całej wiedzy, czy też puścić wszystkiego od razu, aby zauważyć istotne zmiany. Nic na siłę. Musisz przyzwyczaić stopniowo swój umysł do zmiany i nowych wzorców myślowych.

7. Ćwicz w sobie umiejętność panowania nad myślami. Uchroni Cię to przed stresem, frustracją i porażką. Stawiaj przed sobą pozytywne wyzwania i skupiaj myśli na tym co dobre, co chcesz aby zaistniało w Twoim życiu. Zobaczysz jak w krótkim czasie odmieni się Twoje życie.

Co Ci da „ puszczenie”.

„Puszczenie” spowoduje że odnajdziesz wiarę w siebie i swoje możliwości. Wiara ta oznacza znalezienie chęci do życia, bez poczucia niepewności. Staniesz się spokojniejszy.

Gdy odpuścisz otworzą się nowe drzwi, poszybujesz w nieznane wyżyny ze świadomością, że jesteś wystarczająco silny, mądry, uprzejmy, kochający, aby iść do przodu.

Dlatego odpuść sobie.

Podziel się proszę swoimi uwagami, jak Ty radzisz sobie z uwalnianiem negatywnych emocji.

Podobało się ? Podziel się !

klikając w wybrany baner społecznościowy