Odkryj  w sobie Einsteina

 

Czy możliwe jest odkrycie w sobie Einsteina? . Zapewne wiesz, że był on jednym z największych geniuszy jacy żyli do tej pory na ziemi.Jednym z jego twierdzeń było to, że oznaką inteligencji nie jest wiedza, tylko wyobraźnia, z której on sam korzystał  w bardzo spektakularny sposób.

Umysł człowieka, to niesamowita maszyna i pomimo przeogromnego rozwoju nauki i techniki nadal nie wiemy do końca jak on działa. W dodatku nie udało się do tej pory skonstruować maszyny równie skomplikowanej, twórczej i potężnej w swoim działaniu.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wyglądałoby Twoje życie, gdyby już  na starcie, ktoś powiedział Ci, że możesz wszystko, że nie masz żadnych ograniczeń, żadnych limitów.

-Czy Twoje życie wyglądałoby inaczej?

Nasz mózg składa się z trzech elementów : zmysłów, umysłu świadomego i podświadomości. To poprzez zmysły dostarczasz swojemu mózgowi wszelkich informacji z otaczającego Cię świata. Cały czas je odbierasz, jednak nie zdajesz sobie z tego sprawy. Twój mózg ich nie przetwarza. Dlaczego? Dlatego, że jak byś chciał zdawać sobie sprawę z tego wszystkiego, to byś oszalał – dosłownie. Dlatego następuje filtracja.Tak naprawdę skupiasz się tylko na pewnych aspektach, pomijając 99,90% z nich.Widzisz tylko to na czym się skupiasz. Dlatego zacznij świadomie skupiać się na tym czego chcesz.

Jak już pisałam, Twój  mózg to swego rodzaju komputer, a umysł świadomy stanowi jego oprogramowanie. Zatem jakie dane mu wczytasz, takie będzie wykonywał operacje. Przy czym robi to tak, aby zawsze było to dla Ciebie najlepsze.

Podświadomość natomiast możemy porównać do dysku twardego. Przechowuje ona wszystko począwszy od wspomnień, poprzez skojarzenia, nawyki, odruchy i przekonania. To z niej umysł czerpie dane do swoich operacji.

Odkryj swój potencjał

 

Umysł potrafi być jednocześnie dobrodziejstwem jak i przekleństwem. Programowany genetycznie przez przodków, społeczeństwo i po części przez Ciebie samego.Super komputer, który nie odróżnia tego, co jest dobre, a co złe. Działa tak jak go nauczono. Choć czasem robi to co chce, niekoniecznie z Twoja wolą.

Tak więc umysł może Ci służyć w negatywny lub pozytywny sposób. Może Ci pomagać, lub zniszczyć Twoje życie.

-Jak go zatem zacząć wykorzystywać, aby zwiększyć jego potencjał?

„Istotne problemy naszego życia nie mogą być rozwiązane na tym samym poziomie myślenia, na jakim byliśmy, kiedy je tworzyliśmy.” Albert Einstein

 Przeanalizuj swoje życie..na początku byłeś chroniony przez rodziców, nauczycieli, mówili Ci co jest dobre, co wypada, a co nie. Programowali Cię zgodnie ze swoimi przekonaniami, wczytywali Ci swoje idee i wartości. Później, w okresie dorastania przeszedłeś okres buntu i chęć poznania życia z drugiej strony, ale wtedy programować zaczęli Cię idole muzyczni, media i przeważnie, ta zła część społeczeństwa ( papierosy, alkohol, narkotyki )…Każdy z nas próbował czegoś niedozwolonego, wyszedł poza utarte schematy.
Teraz zastanów się, ile z Twoich obecnych nawyków, przekonań jest takich Twoich, osobistych pochodzących z Twoich przemyśleń, z tego co mogłeś osobiście poznać i ocenić subiektywnie. Co tak naprawdę jest efektem Twojego krytycznego myślenia?

Przypuszczam, że będzie Ci ciężko znaleźć dużo Twoich osobistych programów. Ja miałam z tym problem. Jak zaczęłam się nad tym zastanawiać, stwierdziłam, że tak naprawdę, bardzo niewiele..większość moich przekonań, zachowań, wartości została mi zaprogramowana przez społeczeństwo, rodziców.

Jeżeli masz podobnie, to teraz pomyśl, czy to nie jest powód Twoich problemów? Może dlatego nie realizujesz jeszcze swoich marzeń i pragnień, tylko jesteś czyimś pionkiem na planszy jego gry- gry, w której, to on realizuje swoje plany i marzenia, a nie Ty.

Mnie osobiście to odkrycie pozwoliło na zaczęcie pracy nad zmianą swoich przekonań. Musisz wiedzieć, że przekonania to potężna oręż, za pomocą której,  bronią one swojej zasadności za wszelką cenę, nawet wtedy, kiedy są sprzeczne z prawdą i Ci nie służą i sprawiają, że nie masz takiego życia o jakim marzysz.

odkryj

Zmień swoje przekonania

 

Tak naprawdę często nawet nie zdajemy sobie sprawy, które przekonania są błędne i nam nie służą. Są do tego odpowiednie techniki aby to odkryć, jednak nie będziemy się tym w tej chwili zajmować, gdyż temat jest bardzo obszerny.

Nakreślę Ci bardzo prosty sposób w jaki możesz zacząć zmieniać swoje przekonania nie zastanawiając się nad tym, które są dobre, a które Ci nie służą.

Aby dotrzeć do przekonań musimy przyglądnąć się podświadomości. Podświadomość to Twoje wspomnienia, pragnienia, przyjemności, wszystkie emocje, smutki i radości. To Twoja historia, Twoja osobowość, siła i radość do działania.

Twoja podświadomość ma potężną moc . To siła sprawcza Twojego działania Za jej pomocą możemy zapisać w umyśle odpowiednie skojarzenia.

Z podświadomością możemy działać i pracować.Nie znaczy to, że jak już raz coś zostało zapisane, to że nie można tego zmienić. Można tego dokonać poprzez odpowiednią pracę, opartą na wprowadzaniu odpowiednich programów, poprzez stosowanie odpowiednich technik: wizualizacji, afirmacji, przy czym skojarzenia te muszą być dla Ciebie przyjemne.

Więcej na ten temat dowiesz się z darmowego ebooka..” Jak za pomocą trzech prostych technik zaprogramować się na osiągnięcie sukcesu „

ebook

 

Podświadomość magazynuje informacje zarówno, te dobre jak i te złe. Od tych złych stara się trzymać Cię z daleka.Choć w tej chwili masz na pewno odmienne zdanie w tej kwestii :), ale uwierz mi na słowo, że tak jest.

Jeżeli uzna, że dane przekonanie wykracza poza Twój poziom przykrości, wtedy zrobi wszystko, co tylko możliwe na tym świecie, aby to dla Ciebie zdobyć.

Jak powiedział Henry Ford- Podświadomość zawsze będzie zmierzać do udowodnienia Twojej racji.

Dlatego tak ważne i istotne jest to na czym się skupiasz. Jeżeli myślisz o niepowodzeniu, braku pracy, problemach finansowych, złym zdrowiu, chorobach i innych nieszczęściach, tym karmisz i programujesz swoją podświadomość i tym samym to do siebie przyciągniesz.Dobrym początkiem niech będzie wykorzystanie przez Ciebie swojej wyobraźni, nie do tego aby się martwić, lecz po to ,aby zacząć kreatywnie odkrywać i tworzyć świat, w którym pragniesz żyć.

Umysł zapisuje w Twojej podświadomości to co ma być motorem Twojego działania, więc zapisuj to, czego naprawdę pragniesz.

-Jak dokonać zmiany?

Jeżeli chcesz dokonać zmiany musisz użyć do tego swojego myślenia świadomego, aby przekazać odpowiednie obrazy umysłowi podświadomemu i tym samym wskazać i ukierunkować go na pożądane działanie. Oczywiście na rezultaty będziesz musiał poczekać. Przesyłane obrazy są jak zasadzone ziarna, a jak wiesz, aby ziarno wykiełkowało, a następnie wyrosła z niego piękna roślina potrzeba odpowiedniej ilości czasu i pielęgnacji.

Zatem, aby cokolwiek zmienić i osiągnąć musisz najpierw zobaczyć to w wyobraźni, nabrać odpowiedniej wiary, że osiągniesz wyznaczony cel i uporczywie do niego dążyć. W dużej mierze ważna jest tu wiara, bo jeśli nie wierzysz, że możesz coś osiągnąć to niestety, za 10 lat będziesz w tym samym miejscu.  Zatem uwierz i odkryj w sobie Einsteina.

Przeczytaj też „Skazani na sukces „

 

 

 

 

Podobało się ? Podziel się !

klikając w wybrany baner społecznościowy