Nie jest tak jak myślisz.

Nie jest tak jak myślisz, że jest w Twoim życiu. Przez lata w Twojej głowie tworzy się szereg przekonań. Niektóre z nich są naprawdę pomocne i prawdziwe, a inne wręcz przeciwnie. Te ostatnie to fałszywe przekonania, które hamują Twój potencjał i powodują, że Twoje życie nie przybiera takiej formy jaką powinno mieć.

Oto pięć takich fałszywych przekonań.

1.Życie jest mi coś winne.

Życie to podróż pełna wzlotów i upadków. Nie jesteśmy w stanie przeżyć go siedząc wygodnie w fotelu, zapięci bezpiecznie pasami , rozkoszować się podróżą i czekać, aż obsługa poda nam wszystko na tacy.

 Niestety wiele osób tak żyje oczekując, że dobrobyt i szczęście  samo do nich przyjdzie. Jeśli nie dziś to jutro, za miesiąc lub rok. Oni żyją, im się należy. Pragną zmian, lepszego życia, więcej radości, przyjemności, wolności finansowej, lecz nic w tym kierunku nie robią.

Nieustannie te same myśli, czyny i tak dzień za dniem czekają, kiedy życie przyniesie zmiany. Wracają codziennie z nielubianej pracy, obiad, gazetka, telewizja, piwko, czasem jakieś zakupy, wyrzucenie śmieci dla świętego spokoju, aby żona nie krzyczała. Tak żyje duża część mężczyzn. U Kobiet też nie wygląda to najlepiej: praca, dzieci, dom, lub brak pracy zawodowej i tylko bierne czekanie na to  co mąż do domu przyniesie. Niesie to za sobą brak pomysłu na siebie, rutynę i znudzenie życiem.

Spora część społeczeństwa spędza wiele godzin w Internecie, przeglądając bezmyślnie strony, żyjąc życiem innych i w środku zazdroszczą,  jak to inni mają dobrze. Snują marzenia i modlą się o zmianę, lecz pozostają tylko na marzeniach i modlitwach.

Jeżeli Ty również tkwisz w takim przekonaniu, że automatycznie któregoś dnia Twój los się poprawi, nie robiąc przy tym nic w kierunku pożądanej zmiany, to przestań się łudzić. Nic się nie zmieni!

 Spędzisz tylko kolejne lata, żyjąc w ciągłym rozczarowaniu.

To od Ciebie zależy jakość Twojego życia, to Ty musisz zdecydować kim chcesz być, co mieć.To nie ludzie wokół Ciebie, Twój szef, czy ktokolwiek inny odpowiada za jakość Twojego życia. Jeżeli poważnie myślisz o byciu bogatym, chcesz osiągnąć sukces, być kochanym, zdrowym to musisz coś z tym zrobić. Musisz zacząć działać. Określ czego chcesz i zacznij to robić. Nikt nie da Ci wymarzonego życia. Musisz sam o nie zadbać. Przejmij pełną kontrolę nad swoim życiem, od zaraz!

 

 

2.Wszechświat działa przeciwko mnie.

Wydaje Ci się że Twoje życie w każdym aspekcie nie jest takie jakie powinno być. Inaczej wszystko sobie wyobrażałeś. Zadajesz sobie pytanie dlaczego inni są szczęśliwi, bogaci, mają udane związki, zdrowie. Wszyscy tylko nie Ty. Wierzysz, że wszechświat i wszystko w jakiś sposób  sprzysięgło się przeciwko Tobie i dlatego na każdym kroku napotykasz na trudności.

Wiedz, że jest to Twoje błędne przekonanie. Inni też borykają się z różnymi problemami i napotykają w swoim życiu na trudności. Jednak Ty o tym nie wiesz.

Wszechświat jest jednakowy dla wszystkich. To od Ciebie, a zwłaszcza od sposobu w jaki kreujesz w swojej głowie myśli, zależy Twoje życie. Wszyscy rodzimy się z takim samym potencjałem, mamy jednakową możliwość korzystania z uniwersum wszechświata. To od Ciebie zależy w jaki sposób będziesz korzystał z tych nieograniczonych zasobów, z  których większość masz w sobie.

Jeśli prześladuje Cię pech, to nie jest brak szczęścia, czy też karma. To Ty, poprzez sposób myślenia i podejmowane w wyniku tego działania, kreujesz swoją rzeczywistość. Jeżeli wszechświat byłby odpowiedzialny za to, jak układa się człowieczy los, to każdy kto urodził się bogaty do końca życia byłby bogaty, a ten kto biedny, takim by umarł. Jak dobrze wiesz nie jest to prawda. Wielu biedaków  stało się milionerami i wielu milionerów biedakami.

Dlatego wyjdź naprzeciw, zacznij sam tworzyć własne możliwości szczęścia i bogactwa, a wszechświat wszystko Ci udostępni. Dobrym i najprostszym  sposobem na zaczęcie będzie praktykowanie wdzięczności ( więcej na ten temat przeczytasz tu>>>).

3.Moja sytuacja życiowa jest bez wyjścia.

Człowiek jest jedyną istotą na ziemi, która w dowolnym momencie może dokonać świadomego wyboru względem zmiany swojej sytuacji życiowej.

Często jedynym problemem jaki powstrzymuje Cię przed zmianą jest strach. Wymówki piętrzą się jedna za drugą. W szczególności, kiedy już raz w życiu próbowałeś dokonać zmiany i nie powiodło się. Czujesz  się beznadziejnie zakleszczony.

 Musisz zdać sobie sprawę, że życie to nie linia prosta od punktu A do punktu B. Życie to linia zygzakowa, gdzie na dole jest „porażka” a na górze „ sukces”. Życie to pasmo upadków i wzlotów, ciągłe doświadczanie. Wszystko co Ci się przydarza, ma swój sens i cel. Nawet z najbardziej trudnych sytuacji jest wyjście, musisz tylko zdobyć się na akt odwagi i zacząć działać.

4.Jest zbyt późno aby zacząć to robić.

Wiek to tylko liczba. Stań przed lustrem. Na ile lat wyglądasz? Na ile się czujesz? Ile lat dają Ci inni? Społeczeństwo w pewien sposób narzuciło dogmaty, że pewne rzeczy powinniśmy osiągnąć do 20, 30, 40, 50,60 lat, a później to się nie da lub nie wypada. Czy nie słyszysz przez całe życie, że albo jesteś na coś za młody lub za stary ? Moja rada- przestań żyć stereotypami, pomyśl o sobie i o tym co Cię uszczęśliwia. Nikt za Ciebie życia nie przeżyje. Możesz to zrobić tylko Ty sam. Jeśli o czymś marzysz i zdecydowałeś się coś zrobić, zrób to. Nigdy nie jest za późno aby spełniać marzenia i być szczęśliwym.

Przykłady? Proszę bardzo.

1.Charles Flint w wieku 61 lat założył IMB.

2.Legendarna projektantka Vera Wang zaczęła projektować mając 39 lat.

3.Anna Mary Robertson Moses, artystka, znana jako Grandma Moses zaczęła malować mając 78 lat. Jej twórczość znajduje się w wielu muzeach, pojawiła się też na okładkach znanych magazynów oraz zagrała w filmie autobiograficznym o samej sobie. Jest też autorką autobiografii. Dożyła sędziwego wieku 101 lat.

4.Fauja Sing do 89 roku był przekonany, że maraton ma dystans 26 kilometrów ( w rzeczywistości ma 26 mil, czyli 42 kilometry). W 2003 roku ukończył Maraton Londyński z czasem 6 godzin 2 minuty, a jego osobisty rekord to 5 godzin i 40 minut. Rekord ten pobił w wieku 92 lat!

 

Jak myślisz, czy ktokolwiek z nich pomyślał, że jest dla niego już za późno, że nie wypada?

Nie pozwól aby wiek był przeszkoda na drodze do realizacji marzeń.

5.Inni będą się śmiać z tego co robię.

Jednym z głównych problemów większości ludzi jest obawa przed oceną i wyśmianiem ze strony innych osób. Powoduje to, że wiele ciekawych marzeń, pomysłów, odkryć i talentów zostało na wieki zaprzepaszczone z powodu obawy przed odrzuceniem i wyśmianiem.

Pomyśl, że jesteś już na łożu śmierci. Czego będziesz najbardziej żałował? Tego co zrobiłeś i przyniosło Ci radość i spełnienie, czy to czego nie spróbowałeś ? Przeżyj swoje życie tak, aby niczego nie żałować. Tak, aby u kresu swojej podróży nie mieć zaprzepaszczonych szans i pomysłów. Nie zwracaj uwagi na to co ludzie powiedzą, wszystkim nie dogodzisz, więc dogódź sobie  🙂

Nawet jeśli masz szalony i niedorzeczny pomysł, realizuj go. Do chwili kiedy tego nie sprawdzisz, nie dowiesz się czego świat potrzebuje i czym się zachwyci.

Przykłady najbardziej szalonych pomysłów.

1.Pet Rock, czyli kamień- maskotka. W latach 70-tych w USA zapanowała moda na „ udomowione kamienie”, zamiast żywego pupilka. Nie jakieś tam piękne szlifowane drogocenne kamienie, takie zwykłe pospolite szaraki z wypisanym imieniem zwierzaka. Gary Dahl, zarobił podobno na całym biznesie 15 milionów dolarów.

2.Matthew Osborn, założył Pet Butler – firmę sprzątającą psie odchody. W 2011 roku firma zarobiła 4,5 miliona dolarów.

3.Joshua Opperman przeżył zawód miłosny i w chwili gdy próbował sprzedać pierścionek zaręczynowy jaki zwróciła mu była narzeczona, zawiedziony oferowaną zbyt niską ceną odkupu przez jubilera, wpadł na pomysł założenia  internetowego sklepu aukcyjnego używanych pierścionków zaręczynowych „ I do now don`t”. W samym 2013 roku biznes przyniósł Oppermanowi i jego siostrze, z którą prowadzą sklep, około 3 miliony dolarów.

 

Takich historii jest mnóstwo. Niech będą one dla Ciebie inspiracją. Jeśli marzy Ci się coś co chcesz zrobić, to to zrób.

Cierpisz na którekolwiek z powyższych fałszywych przekonań?

 Nadszedł czas aby je zmienić. Zacznij od zmiany swojego sposobu myślenia. Co karmisz, to to rośnie w siłę. Odzyskaj kontrole nad swoim życiem od teraz. Nie jest tak jak myślisz.

A Tobą drogi czytelniku, jakie rządzą fałszywe przekonania?. Podziel się proszę w komentarzu.

 

Podobało się ? Podziel się !

klikając w wybrany baner społecznościowy