Marketing sieciowy- alternatywnym źródłem zarabiania?

Nad takim pytaniem zastanawia się coraz częściej  niejedna osoba. Jedni są zachwyceni tym tematem, inni się śmieją i mówią, że to piramida, są także i tacy, którzy przyglądają się z boku i zastanawiają, czy nie zająć się tą formą zarabiania.

-A jak jest faktycznie?

 

Czym jest marketing sieciowy i czy warto się nim interesować?

Świat się zmienił, świat pędzi, czy tego chcesz czy nie. Tych, do których to nie dociera, czekają ciężkie czasy. To co w dziedzinie mediów liczyło się jeszcze sześć miesięcy temu, dziś już może być nieaktualne. Podobnie jest z pracą etatową.

Do tej pory bycie pracownikiem etatowym było bezpiecznym i poważnym wyborem zawodowym. Plan kariery był bardzo prosty : szkoła, wybór zawodu, wykształcenie się na pracownika firmy i często praca w tym jednym zawodzie przez kolejne 40 lat –do emerytury.

Fajne czasy, prawda? Przynajmniej co dla niektórych osób.

W chwili obecnej, już tego nie ma i trzeba raz na zawsze zapomnieć o takim modelu zatrudnienia. Dziś jak dobrze wiesz, nic nie jest pewne..nawet wtedy kiedy tę prace masz, gdyż dziś ją masz, jutro już  nie . Ta sama kwestia dotyczy Twojej przyszłej emerytury.

Czy zastanowiłeś się co z nią będzie ? ( Z najnowszych prognoz wynika że ZUS-owi na wypłatę świadczeń braknie już w 2020 r.)  

Wracając do kwestii zatrudnienia, do tej pory firmy zazwyczaj wypłacały ludziom od przepracowanej godziny. Obecnie coraz częściej odchodzi się od tego, płacąc pracownikowi za jego wydajność. Tym samym, aby odpowiednio więcej zarobić, musisz nieustannie podnosić swoje kwalifikacje ( firmy podnoszą poprzeczkę wymagań), zostawać po godzinach, jednym słowem być bardziej produktywny. Pomimo tego, że się starasz i tak nie masz pewności, że Cię nie zwolnią lub firma przetrwa odpowiednio długo na rynku. Sytuacja ta, u wielu osób rodzi ogromny stres, frustrację i przemęczenie.

Ponadto nowa gospodarka potrzebuje mniejszej ilości pracowników i coraz więcej ludzi konkuruje ze sobą, o coraz mniejszą ilość miejsc pracy. Postęp technologiczny powoduje to, iż nie możemy nic zrobić w tym zakresie. Jeżeli liczysz, że gospodarka wróci na stare tory- to przestań- NIGDY TAK JUŻ NIE BĘDZIE.

Jeśli nie etat to co ?

 

Co niektórzy , bardziej świadomi zaczynają poszukiwać alternatywnych źródeł dochodu.

 Jednym z nich może być Marketing Sieciowy, czyli potocznie zwany MLM-em (ang. multi-level marketing)

„Marketing sieciowy pozwala sprzedawcom na budowanie osobistych struktur współpracowników, od których obrotu otrzymuje się dodatkowe prowizje. Każdy sprzedawca w marketingu wielopoziomowym ma możliwość zbudowania własnej struktury handlowców, w której każdy z nich wynagradzany jest na podstawie obowiązującego w danej firmie planu marketingowego. Jednocześnie, bycie wyżej w firmowej hierarchii niekoniecznie przekłada się na wyższe zarobki – zależą one bowiem od wspomnianego planu marketingowego.”- tyle nam mówi wikipedia.

-A jak jest ?

Jeżeli zatem rozważasz możliwość przystąpienia do jakiejkolwiek firmy działającej w Marketingu Sieciowym,  to zajmij się nim na poważnie i profesjonalnie.

Oto co musisz wiedzieć, aby odnieść sukces w tej dziedzinie.

 Czego NIE powinieneś robić to, koncentrować się na :

 1. Farcie- działalność w marketingu sieciowym, to nie kupon totolotka. Nie licz, że trafi Ci się super dystrybutor i odwali za Ciebie całą robotę. Większość osób, którzy zaczynają pracę w MLM chcą zdobyć fortunę możliwie najmniejszym kosztem.
 2. Wyczuciu czasu- nie zadręczaj się tym, że jesteś za młody, za stary, a może zacząłeś za wcześnie albo za późno.
 3. Pozycji- nie daj się zwieść wątpliwościom, czy jesteś w odpowiedniej organizacji, czy też pod odpowiednim uplinem.
 4. Skrótach- nie staraj się wymyślać skrótów i chwytania wszystkich „genialnych rozwiązań”, które krążą po sieci i mają Ci skrócić drogę do SUKCESU.

SKONCENTRUJ SIĘ NA:

 1. Zdobywaniu wiedzy zakresie marketingu sieciowego.
 2. Natychmiastowym wdrażaniu w życie, uzyskanej wiedzy.
 3. Umiejętnościach jakie będą Ci potrzebne, aby stać się profesjonalistą.
 4. Ćwiczeniach, ćwiczeniach i jeszcze raz ćwiczeniach, aż do ich pełnego opanowania.

Dobra wiadomość jest taka że marketing sieciowy nie wymaga dużych nakładów finansowych, aby zdobyć w tym zakresie odpowiednie wykształcenie. Kolejnym atutem jest to, że możesz zarabiać ucząc się.

W tym zawodzie nie ma dyskryminacji, Twoje pochodzenie nie mam znaczenia, jak kolor skóry, wyznanie, znajomości, wiek ,płeć nijak się mają na Twoją zdolność do kształcenia umiejętności profesjonalisty.

Zaczynając pracę w MLM,  budujesz swoje przedsiębiorstwo, traktuj więc tę pracę   jak swoją firmę.

Twoje przedsiębiorstwo będzie podlegało trzem elementom Marketingu sieciowego.

 1. Dostajesz do dyspozycji produkty firmy. Jeśli inni dobrze radzą sobie z ich promocją, a Ty nie to nie wina produktu. Wszyscy macie te same produkty.
 2. Firmowy system wynagrodzeń. Jeśli inni zarabiają, a Ty nie, to nie wina systemu.
 3. Twoja osoba- każdy otrzymuje takie same produkty i podlega takiemu samemu systemowi wynagrodzeń, ale to Ty decydujesz o swoim sukcesie lub niepowodzeniu.

Co to oznacza? Nic innego tylko to, że musisz wziąć pełną odpowiedzialność za swój marketing sieciowy. Nie wolno Ci obwiniać nikogo i niczego za swój brak wyników.

Teraz możesz sobie odpowiedzieć na pytanie czy „Marketing sieciowy może być  dla mnie alternatywnym sposobem na zarabianie”

 

Podobało się ? Podziel się !

klikając w wybrany baner społecznościowy