Jakie pytania warto sobie zadać.

Często zapominamy zadać sobie te właściwe pytania. Zazwyczaj tak jesteśmy pochłonięci tym co robimy, że tracimy wizję dokąd zmierzamy. Wpadamy w wygodne koło rutyny, zamiast stanąć w konfrontacji z naszymi  marzeniami.

W życiu nie chodzi o uzyskanie właściwych odpowiedzi tylko o zadawanie właściwych pytań.

Czy zadałeś sobie kiedykolwiek pytanie dokąd zmierzasz? Czy wiesz jak powinno wyglądać twoje życie? Czy to co w tej chwili robisz jest twoim planem, czy też realizujesz czyjeś marzenia?

Przystań na chwilę i zapytaj sam siebie.

Oto pytania jakie powinieneś sam sobie postawić.

 

1.Jak będzie wyglądało moje życie za pięć lat, jeśli będę nadal robił to co robię?

 

To jest twoje życie i ty jesteś jego autorem. Jeśli czujesz, że zbyt długo tkwisz w jednym miejscu, twoje życie zostało pozbawione sensu i radości to najwyższa pora to zmienić. Nadszedł czas, aby zacząć pisać nowy rozdział swojego życia.

Jak to zrobić? Bardzo prosto. Trzeba zacząć działać.

Bezczynność powoduje ,że tkwimy w tym samym miejscu. Jakie czynności wykonujesz na co dzień, to takie wyniki otrzymujesz. Robiąc złe rzeczy , dostajemy złe rzeczy. Twoja historia zmieni się tylko wtedy, kiedy zaczniesz wprowadzać zmiany. Jeśli masz pomysł co chciałbyś robić to zacznij to robić. Samo myślenie niczego nie zmieni, wręcz przeciwnie będzie powodować, że twoje pragnienia zostaną zepchnięte do podświadomości i zaczniesz odczuwać stres, lęk i niepokój.

Postęp w życiu mierzony jest działaniem. Jeśli go nie podejmujesz tkwisz w tym samym miejscu.

 

2.Jaki wpływ mają na mnie ludzie którzy mnie otaczają ?

 

Z kim przystajesz takim się stajesz. Człowiek jest średnią pięciu osób z jakimi się zadaje. Dlatego  jeśli otaczasz się negatywnymi ludźmi, nie oczekuj że twoje życie będzie pozytywne i szczęśliwe. Musisz zacząć dystansować się od takich ludzi.

Nie jest to łatwe zadanie, zwłaszcza jeśli dotyczy to najbliższej rodziny, czy też przyjaciół. Ale dla swojego dobra i szczęścia konieczne jest podjęcie działania. W stosunku do pewnych osób możesz ograniczyć kontakty. W większości wypadków bardzo pomocna jest szczera rozmowa, gdyż wiele osób z naszego najbliższego otoczenia nie zdaje sobie sprawy ze swoich działań w stosunku do nas. Problemy jakie wynikają w obrębie rodziny i bliskich przyjaciół są zazwyczaj wynikiem złej komunikacji.  Jeśli ktoś jest ci szczególnie bliski, powiedz mu, że go kochasz i rozumiesz, ale jasno wyrażaj swój punkt widzenia.

Czasem mamy w swoim otoczeniu osoby, które snują czarne wizje i są nastawieni tylko i wyłącznie na niepowodzenie.Powiedz im jak to na ciebie wpływa, a także na nich.Być może i oni zaczną pracować nad swoim postrzeganiem świata.Tak naprawdę, to w większości każdy z nas nie zdaje sobie sprawy z własnych zachowań i nawyków, do chwili kiedy druga osoba nam ich nie wytknie. Większość osób wówczas obraża się, a niepotrzebnie, gdyż jest to dobry moment na popracowanie nad sobą. Osobiście bardzo cenię osoby, które wytykają mi moje wady, co nie oznacza, że wszystko staram się u siebie zmieniać.Są we mnie pewne przyzwyczajenia, które innym nie odpowiadają,ale jest mi z nimi dobrze i nie zamierzam ich zmieniać.

 

3.Czy jestem szczęśliwym człowiekiem?

 

Twoje szczęście wypływa z twojego wnętrza. To nie otoczenie,czy też zdarzenia losowe wpływają na poziom szczęścia, tylko twój sposób myślenia .Bardzo często ludzie swój poziom szczęścia uzależniają od warunków zewnętrznych. Przyjmują, że jak miałby więcej tego, czy tamtego, to byłby bardziej szczęśliwy.

 Jeśli jesteś niezadowolony z tego co masz, również będziesz niezadowolony kiedy to zostanie podwojone.

Dlaczego? Bo to jest to samo, tylko jest go dwa razy więcej.

Szczęście to jest akceptacja tego co mamy w danej chwili. Nie znaczy to jednak, że mamy zrezygnować z naszych marzeń i celów. Oznacza to jedynie, że szczęściem ma być nie sam cel, ale podróż jaka nas czeka w drodze do osiągnięcia tego celu.

 Bądź wdzięczny za to co masz. Więcej o byciu szczęśliwym przeczytasz w artykule ” W poszukiwaniu szczęścia.”

 

4.Jakie mam wymówki?

 

Czy wymówki to jeden z twoich problemów?

Prawda jest taka, jeśli jesteś dobry w wymyślaniu wymówek, to w niczym innym nie będziesz dobry. Bez względu na to jakie widzisz przed sobą przeszkody, to tak naprawdę jedyną przeszkodą są wymówki jakie wymyślisz na drodze do osiągnięcia celu. Kiedy coś stanie się dla ciebie priorytetem ,to nic nie jest w stanie stanąć ci na drodze, pokonasz każda przeszkodę i osiągniesz cel. Jest to tylko kwestią czasu. Aby osiągnąć to co chcesz, zacznij to robić. Skończ z wymówkami, zajmują tyle samo czasu i pochłaniają tyle samo energii ,co działanie.

 

5.Popełnienia jakich błędów boję się najbardziej?

 

Kiedy odnajdziesz swoją drogę i cel w życiu nie bój się popełniania błędów. Zdobądź odwagę do ich popełniania. Porażka jest nieodzownym elementem sukcesu. Im więcej błędów i porażek tym większy sukces. Porażki to tylko lekcje, poprzez które zbierasz potrzebne ci do życia doświadczenia. Jak bardzo przydatne to lekcje, zazwyczaj możesz ocenić dopiero po latach.

Wiele osób powstrzymuje się przed działaniem z powodu strachu. Snują czarne wizje i scenariusze, co może się wydarzyć. Jeśli z upływem lat spojrzysz wstecz na swoje życie, dojdziesz do wniosku, że 98% z tych rzeczy nigdy się nie spełniło. Więc przestań zamartwiać się tym, co się nie wydarzyło. Twoje życie jest wynikiem tego w jaki sposób myślisz, dlatego myśl pozytywnie i buduj optymistyczne scenariusze.

 

6.Na ile wierzę w siebie?

 

Brak wiary w siebie jest największą przeszkodą w drodze do osiągnięcia jakiegokolwiek sukcesu. Zbyt często żyjemy przeszłością, tym co czasem nam się nie udało lub ktoś coś o nas powiedział ,co w ostateczności spowodowało zaburzenie poczucia naszej wartości. Często takie słowa padły z ust osoby zazdrosnej ,zawistnej lub takiej, która nam źle życzyła. Utkwiły jednak głęboko w naszej podświadomości ,zaburzając nasze poczucie własnej wartości.

Zrób przegląd swojego życia, zobacz ile udało ci się osiągnąć, w czym jesteś dobry. Uwierz w siebie. Jeżeli widzisz jakieś braki zacznij nad sobą pracować. Tylko w ten sposób podniesiesz swoje kwalifikacje. Jeśli chcesz nauczyć się czegoś nowego, również zacznij to robić. Nie ważne jak będzie Ci to wychodzić na początku, w miarę zdobywania wiedzy i praktyki będziesz dobry w tym co robisz. Nie zrażaj się niepowodzeniami, jeśli zawali plan A, jest jeszcze plan B,C, D. Alfabet ma 32 litery, 32 szanse aby zacząć coś robić dobrze. Wszystko zależy od tego, na ile uwierzysz w siebie i swój potencjał.

 

7.Czy w moim życiu jest równowaga?

 

Jesteś skoncentrowany na dążeniu do celu? Sumiennie i zapałem realizujesz kolejne etapy swojego planu? Super!  

Ale czy pomyślałeś, aby znaleźć czas na przyjemności i swoje pasje?

Jeśli nie, to nanieś korekty do swojego życia. Zachowanie odpowiedniej równowagi jest konieczne do osiągniecia sukcesu i szczęścia w swoim życiu.

Podnieś co jakiś czas głowę z nad swojej pracy, wyjdź na spacer, spędź weekend z rodziną, czytaj, zwiedzaj i ciesz się życiem , póki możesz. Od czasu do czasu spróbuj czegoś nowego, co wyrwie cię z rutyny życia. Innymi słowy zrównoważ swoją pracę z przyjemnościami. Takie działanie nada  twojemu życiu sens i radość. Poczujesz się człowiekiem spełnionym i szczęśliwym.

 

Życie jest pełne pytań bez odpowiedzi, ale na te przytoczone powyżej, warto sobie odpowiedzieć. Pozwoli ci to na zrozumienie siebie i uzyskanie odpowiedzi czy twoje życie zmierza w odpowiednim kierunku.

 

Jakie pytania nasuwają się Tobie drogi czytelniku?

Podziel ,proszę się nimi w komentarzu poniżej.

 

Podobało się ? Podziel się !

klikając w wybrany baner społecznościowy