Jesteś energią

 

Jaka myśl Cię obudziła dziś  rano?  Jakie uczucie towarzyszyło Ci przy wstawaniu  z łóżka? Tryskałeś energią, czy może ledwo co zwlokłeś nogi?

Z własną energią i innych osób, masz do czynienia codziennie. Jej ilość i jakość zmienia się w ciągu doby kilkakrotnie.

Na poziom Twojej energii ma wpływ wiele czynników min.  takich jak, siła fizyczna, moc umysłu oraz ducha, zwana też wiarą. Gdy spotyka Cię coś miłego i radosnego od razu czujesz  przypływ sił. Świat i ludzie wydają się piękniejsi, a u ramion rosną Ci skrzydła. Masz wrażenie, że możesz wszystko. Natomiast nieprzyjemne zdarzenia lub kłótnia potrafią Cię całkowicie jej pozbawić. Znasz to uczucie, że świat wali Ci się na głowę, a życie jest do bani?

W zdrowym ciele, zdrowy duch

 

Indyjski mnich Bodhidharma, twórca systemu ćwiczeń tai chi, przeżył podobno w znakomitym zdrowiu 200 lat. O ile to prawda, to udowodnił w ten sposób, że dobre samopoczucie i długowieczność zależą od kondycji fizycznej , czyli energii jaką dysponuje ciało.

 Energię tę pobieramy z otaczającego nas świata na kilka sposobów: dzięki dobremu odżywianiu, odpowiedniemu  oddychaniu oraz ćwiczeniom fizycznym.

Powiesz, że w obecnym świecie to nierealne i niemożliwe do wykonania. Po części zgadzam się z Tobą, 200 lat z pewnością żyć nie będziemy. Wprowadzając jednak pewne, niewielkie zmiany do swojego życia, możemy w znaczny sposób poprawić jego jakość i zyskać tak cenną energię, która jest katalizatorem naszego działania.

Skarby ukryte w jedzeniu

 

Pożywienie to podstawa Twojej siły. Dlatego bardzo starannie wybieraj, to co jesz. Zastąp swoje wysoko przetworzone, naszpikowane chemią i konserwantami posiłki- warzywami i owocami. Możesz to mieć pod całkowitą kontrolą. Wystarczy, że zaczniesz czytać starannie etykiety i nie musisz znać wszystkich szkodliwych substancji. Po prostu  wybierz produkty z jak najkrótszą listą składników.

Zrezygnuj z chipsów, coli, fast foodów. Napoje gazowane zastąp niegazowaną wodą mineralną. Kolejna sprawa to mięso, które jest obecnie nafaszerowane hormonami i antybiotykami, więc je ogranicz lub kupuj u sprawdzonych źródeł pochodzących z ekologicznych hodowli.

Te proste zmiany z jednej strony to niewiele, a z drugiej to milowy krok.

 

Oddychaj praną

 

Medycyna Wschodnia uważa, że prana jest siłą życiową, która wraz z oddechem wnika do naszego ciała i za pomocą specjalnych kanałów-meridianów- rozchodzi się po naszym organizmie. Wiąże ciało, umysł i ducha razem, pozwala funkcjonować w ramach jednego organizmu. Przynosi wszystkie pozytywne zmiany, daje energię do działania, bez jej udziału żadna zmiana w ciele i umyśle nie może mieć miejsca, zarówno w świadomym jak i nieuświadomionym stopniu.

Prana jest energią kosmiczną i jej ilość jest odwrotnie proporcjonalna do zanieczyszczonego środowiska. Dlatego ważnym jest, aby codziennie mieć kontakt z przyrodą, spacer po parku, czy też lesie, w okolicy wolnej od spalin. Stężenie prany znacznie wzrasta podczas słonecznych dni, więc wykorzystuj je na maksa.

Jeśli pragniesz naładować się energią już z samego rana, wystarczy, że zaraz po przebudzeniu  otworzysz szeroko okno i weźmiesz kilka głębokich oddechów.

 

Ćwiczenia fizyczne.

 

Ich wybór zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Ja osobiście preferuję jogę, która nie tylko wzmacnia mięśnie, ale także uspokaja i przywraca równowagę psychiczną. Korzystne będą także zwykłe, regularne zajęcia na siłowni.. Już po miesiącu systematycznych ćwiczeń ( wystarczy godzina co drugi dzień) zauważysz efekty: wzrośnie Twoja wytrzymałość fizyczna i pojawi się wewnętrzny spokój.

Więcej na temat ćwiczeń i tego jak ważny jest ruch dla zdrowia, przeczytasz w artykuleRuch to zdrowie”.

Jeśli wzmocnisz ciało, to odzyskasz wiarę we własne siły. Gdy zobaczysz, że możesz więcej unieść, przebiec dalej, wyszczupleć, uwierzysz także, że możesz zmienić swoje życie.

 

Potęga umysłu.

 

Istnieje ścisły związek pomiędzy energią ciała i umysłu. Osoby, które stosują w praktyce wiedzę o pozyskiwaniu energii, nawet w późnym wieku są w doskonałej kondycji fizycznej i psychicznej. Dzieje się tak dlatego, że ruch i praca mięśni pobudzają krążenie także w naczyniach mózgowych, co wiąże się z poprawą pamięci i zdolności koncentracji. Mózg zaczyna produkować endorfiny- hormony szczęścia i dochodzi do równowagi miedzy ciałem i umysłem.

 

Energia ducha.

 

Energia ducha, to energia, która ściśle związana jest z wiarą. Osoby obdarzone wiarą, bardzo rzadko się załamują i poddają w chwilach życiowych niepowodzeń. Są bowiem bardzo mocno przekonane, że i tak osiągną zamierzony cel.

Metody rozwijania siły ducha są różne w różnych krajach. W kulturze wschodniej najpopularniejszą metodą jest medytacja, zachodniej-modlitwa. Ale to nie jedyne sposoby, także zwrócenie się do swojego wyższego „ ja” jest dobrym sposobem wzmacniania energii ducha.

Jednak najprostszą energetyczną praktyką duchową jest uśmiechanie się do innych. Uśmiech na naszej twarzy jest niczym „wirus życzliwości”, który wywoła miłe uczucia u osób, które akurat spotkamy. Niejednokrotnie potrafi otworzyć drzwi, które wydawałoby się, że są nie do otwarcia.

Z pewnością miałeś w swoim życiu zdarzenia, kiedy ktoś jednym uśmiechem „ złapał Cię za serce”.

 Ważnym jest także, aby codziennie przychylnie myśleć o innych, dobrze im życzyć, cieszyć się z ich powodzenia.

Gdy „ wysyłasz” w kierunku ludzi dobre życzenia, w pewnym momencie, wtedy kiedy najbardziej będziesz ich potrzebować, powrócą do Ciebie zwielokrotnione. Uśmiech i dobre słowo mają bardzo wysoką pozytywną wibrację. Stosuj je więc jak najczęściej.

 

Na zakończenie polecam Ci masaż dodający sił.

 

Polega on na uciskaniu specjalnych punktów na ciele i pobudzeniu przepływu energii, co pozwali Ci na uzyskaniu dobrego samopoczucia. Dlatego dobrze jest wykonywać  go rano.

Po przebudzeniu masuj, wymienione poniżej miejsca, przez 3 do 5 minut w następującej kolejności.

*Powierzchnią paznokci- brwi, nasadę nosa, jego boki i czubek

*Dłońmi, końcami palców- głowę, lekko pociągaj się za włosy

*Palcami energicznie- małżowinę uszu i wypukłości za uszami

*Pocieraj językiem dziąsła „po okręgu” przed zębami

*Rób krążenia głową

*Masuj ręce, od dłoni w górę do ramion

*Cała dłonią brzuch– zgodnie z ruchem wskazówek zegara

*Delikatnie „obracaj” ręką rzepki kolanowe

*Masuj zagłębienia poniżej kolan

Jeszcze jedna sprawa, w trakcie porannej toalety popatrz na swoje odbicie w lustrze, uśmiechnij się do siebie i powiedz na głos „, Dziś będę miał wspaniały dzień, żeby nie wiem co !!!”. 

Podnoszenie poziomu własnej energii jest nieodzownym czynnikiem, aby  cieszyć się powodzeniem i zdrowiem. Dlatego nie szczędź wysiłku w jej pozyskanie, jesteś energią jaką emanujesz.

Jeśli znasz inne sposoby podnoszenia swoje energii proszę podziel się nimi w komentarzu.

Podobało się ? Podziel się !

klikając w wybrany baner społecznościowy