Doceń to co masz.

Doceń to co masz, przystań na chwilę w swoim biegu życia, złap oddech, rozejrzyj się wokół siebie. Pędzisz przed siebie bez opamiętania, nie zauważając mijających dni, tygodni, miesięcy, lat. Jeżeli masz rodzinne i  dzieci, to zazwyczaj po nich dostrzegasz upływający czas.

 Za czym tak gonisz?

 Czy zadałeś sobie kiedykolwiek  to pytanie?

Współcześnie jesteśmy nieustannie niezadowoleni, uważamy że ciągle czegoś nam brakuje do szczęścia. Achh..gdybym miał tylko większy dom, lepszy, szybszy samochód, bardziej satysfakcjonującą i lepiej płatną pracę etc. Gonimy dzień za dniem, a życie przecieka nam przez palce.

Jesteśmy tak zatraceni w tej gonitwie, że przestajemy dostrzegać otaczający nas świat. Powoli zatracamy zdolność cieszenia się z małych codziennych epizodów, a brak umiejętności cieszenia się z małych rzeczy powoduje, że nie umiemy  cieszyć się z tych dużych. Nawet jak zdobędziemy lepiej płatna pracę, kupimy większy  samochód to i tak po krótkim czasie poczujemy  niedosyt. Cel zdobyty, królik złapany, emocje opadły.

Dlaczego tak się dzieje? Szczęścia i zadowolenia trzeba szukać wewnątrz siebie. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj>>>.

Zatrzymaj się, przystań na chwile, rozglądnij się wokół siebie i doceń to co masz. A masz z pewnością wiele… ot choćby, pożywienie, schronienie, być może samochód i to całkiem niezły, zdrowie, rodzinę, wspaniałych przyjaciół i wiele innych rzeczy,o których wiele osób może tylko pomarzyć.

Zrewiduj swoje życie i doceń to co masz.

 

W przeważającej większości tak naprawdę prowadzimy bardzo wygodne życie. Dlaczego więc nie doceniamy tego co mamy?

Dzieje się tak, że większość z nas jest tak zapracowanych, że rzadko potrafi dostrzec tę radosną stronę swojego życia. Postęp technologiczny i pośpiech współczesnego świata powoduje w nas rozczarowanie tym co mamy…i tak uważamy, że potrzebujemy więcej komfortu, większej posiadłości, więcej żywności, pewności siebie, doskonałości, etc .

W swoim pędzie chcemy ciągle więcej i więcej.., a tak naprawdę nie potrzebujemy tego. Prawda jest taka, że życie to ciągła podróż, stale się rozwijamy, a przez to zachodzą w nas zmiany. Zasoby jakie posiadamy w danym momencie są dokładnie takie jakich potrzebujemy, aby zrobić kolejny krok do przodu.

Był taki czas, że ja również tak goniłam i wiecznie byłam niezadowolona. Jednak w porę się zatrzymałam i zaczęłam pracować nad swoimi postrzeganiem…

 Zdałam sobie sprawę z jednej istotnej sprawy, że powinniśmy być wdzięczni za wszystko co posiadamy, za to kim i gdzie jesteśmy. Wyrażenie wdzięczności spowoduje, że dostaniemy tego jeszcze więcej. Może wyda Ci się to beznadziejne i głupie, ale ja wiem że to działa.

Wdzięczność ponad wszystko.

 

Bycie wdzięcznym wydaje się być bardzo prostym wtedy, kiedy nasze życie układa się tak jak tego chcemy, gorzej jednak jak mamy ciągle pod górkę. (Tutaj przeczytasz o mojej drodze dochodzenia do wdzięczności.>>>>>). Ale właśnie w tych trudnych chwilach, najbardziej korzystnym jest okazywanie wdzięczności.

Doceń to co masz, nawet trudne chwile możesz zamienić w pozytywne lekcje. Nigdy nie jest tak źle, że nie mogłoby być gorzej. Doceń to i podziękuj.

Spróbuj w codziennym życiu doszukiwać się powodów do wdzięczności.

Oto kilka podpowiedzi:

1.Kiedy wszystko układa Ci się w życiu doceń to i bądź wdzięcznym. Nie szukaj ciągle czegoś lepszego. Szczęście i dobrobyt nie przychodzi do tych, którzy nie doceniają tego co mają.

2.Bogactwo to sposób myślenia. Najbogatszy człowiek, to nie ten, który ma najwięcej, ale ten, który potrzebuje najmniej.

3.Szczęście przychodzi o wiele szybciej, kiedy przestajesz narzekać na swoje problemy i dziękujesz za te, których nie masz.

4.Doceń każdą sytuację w swoim życiu. Jest dokładnie taka jaka ma być, a nie taka jak myślisz, taka jakiej potrzebujesz w danej chwili do swojego rozwoju.

5.Szczęście nie jest obwarowane słowami „gdy”, „albo”, „kiedyś”. Szczęście to to, co dzieje się teraz kiedy docenisz  to co masz.

6.W sytuacji kiedy życie rzuca Ci kłody pod nogi, poszukaj jednej rzeczy, za którą możesz być wdzięczny. Zawsze jest jakiś powód do wdzięczności.

7.Życie to nieustanna podróż i ciągle będziesz w miejscu gdzie nie będziesz miał wszystkiego czego pragniesz. Doceń to co masz i pamiętaj, że jest wiele osób, które nigdy nie będą ,miały tego co masz teraz.

8.Bądź wdzięczny za życie. Tam gdzieś, w tej sekundzie, jest osoba, która o nie usilnie walczy.

9.Bądź wdzięczny za dom, rodzinę , przyjaciół. Wiele jest osób samotnych i bezdomnych.

10.Przestań ciągle narzekać, zacznij dostrzegać małe rzeczy, które tak naprawdę wiele znaczą. Nasze życie składa się z małych epizodów. Doceń je i podziękuj.

11.Pomyśl, jak szczęśliwym jesteś człowiekiem, właśnie tu i teraz. Uśmiechnij się i podziękuj.

 

 Zobacz jak bogatym i szczęśliwym jesteś człowiekiem. Spójrz ile wspaniałości jest w Twoim życiu. Doceń to co masz, a Twoje życie wypełni  się jeszcze większą obfitością w każdym jego aspekcie.

Podziel się proszę w komentarzu, za co Ty jesteś wdzięczny drogi czytelniku.

Podobało się ? Podziel się !

klikając w wybrany baner społecznościowy