Problemem współczesnych ludzi jest ciągłe czekanie. Czekają do piątku, do świąt, do wiosny, do wakacji, na lepszą pogodę , jak schudną.   Czy Ty ,też zaliczasz się do tego grona?

Jeżeli tak, to na co czekasz?

Być może czekałaś na święta, a one już minęły. Co jest kolejnym punktem na liście Twoich oczekiwań? Dlaczego zamiast żyć , ciągle na coś czekasz? Nie cieszysz się tym co dzieje się dzisiaj, bo wciąż za czymś tęsknisz. Tracisz kolejne godziny, dni , miesiące i lata nie robiąc nic ze swoim życiem. Bo ciągle jest nieodpowiedni moment, bo nie wypada, to nie dla mnie , jestem za stara. Czy zadałaś sobie kiedykolwiek pytanie po co Ty w ogóle żyjesz? Czy opłaca się Tobie żyć?

Dlaczego zamiast cieszyć się z drobnych przyjemności, z tego co mamy ( a niejednokrotnie mamy bardzo dużo) ciągle gderamy, narzekamy. Czy pomyślałaś kiedykolwiek ,że te lepsze okoliczności bardziej sprzyjające mogą nigdy nie nadejść.

Usiądź w spokoju i ciszy, zaglądnij do zakamarków swojej duszy , zadaj sobie pytanie ,co chciałabyś w życiu osiągnąć, co sprawia Ci radość, bez względu na okoliczności. Kim chciałabyś być, gdzie pojechać, jak spędzać  czas, jak chciałabyś żyć, aby być w pełni szczęśliwą.

Skończ wreszcie z wymówkami i zacznij realizować to wszystko ,co odkładasz, bo na wszystko jest odpowiedni moment. Zacznij żyć  tu i teraz. Otwierając kolejne drzwi do realizacji swoich marzeń, będziesz coraz bardziej szczęśliwa i spełniona. Zostaw przeszłość, ona już była i nie istnieje , a przyszłość jeszcze się nie wydarzyła. Jest „ tu i teraz” i od tego jak zamierzasz myśleć i robić będzie zależała Twoja przyszłość.

 

Powiesz mi , że to nie takie proste, ale owszem, bardzo proste ,a zarazem trudne. Trudne dlatego ,że trzeba pokonać własne lenistwo ,a przede wszystkim STRACH przed nieznanym. Najtrudniej jest wykonać ten pierwszy krok, na drodze do realizacji marzeń. Musisz pamiętać , że „ każda podróż nawet ta najdłuższa zaczyna się od pierwszego kroku”.  Na początku nie musisz wiedzieć w jaki sposób to wszystko zrealizujesz, ważne abyś zaczęła działać, a  odpowiednie okoliczności , ludzie, zasoby, same się pojawią. Większość ludzi przed działaniem paraliżuje obawa ,że nie mają wystarczających środków , wiedzy czy innych zasobów , aby zacząć działać. To poważny błąd , martwić się na zapas. Zacznij robić wszystko aby to zdobyć .Jak pokonasz własny strach ,to wszystko stanie się bardzo proste.

“ Najciężej jest ruszyć. Nie dojść ale ruszyć. Bo ten pierwszy krok nie jest krokiem nóg, lecz serca. To serce najpierw rusza, a dopiero nogi za nim zaczynają iść. ”

[ W. Myśliwski]

 

Przerwij to błędne koło i zacznij zmiany już dziś. Pomyśl ile wspaniałych rzeczy czeka na Ciebie, ile możesz osiągnąć .

 

Oglądnij na koniec coś motywującego ,abyś poczuła ,że to co mówię jest ważne.

Podobało się ? Podziel się !

klikając w wybrany baner społecznościowy