Dobre słowo cenniejsze od złota.

Dobre słowo cenniejsze od złota.

„ Dobre słowo zmniejsza gniew jak woda ogień „ Św. Franciszek Salezy

Dobre słowo na dzień dobry

Czasem wystarczy kilka ciepłych słów, aby przywrócić komuś wiarę w sens życia. Okazywanie uznania nie jest wprawdzie łatwe, ale bardzo przydaje się w życiu. Chwalenie innych jest sztuką, której warto się nauczyć.

Psychologowie twierdzą, że tym pochwała jest dla duszy, czym pokarm dla ciała. Stwierdzenie to jest jak najbardziej prawdziwe, gdyż potrzeba akceptacji i uznania jest najsilniejszą z psychicznych potrzeb człowieka.

Skoro tak jest , to dlaczego prawie nie korzystamy z potęgi dobrego słowa na co dzień?

Dlaczego o wiele łatwiej przychodzi nam krytykowanie niż chwalenie?

Spróbuj przeprowadzić mały eksperyment. Ot tak, aby sprawdzić jak to jest, przez jeden dzień powstrzymaj się od krytykowania kogokolwiek i czegokolwiek. Trudne. Prawda?

Nic dziwnego. Od dzieciństwa przywykliśmy do ustawicznego wytykania nam błędów, a brak potępienia uznawany był za akceptację. Jeżeli tak jest w Twoim życiu, warto to zmienić.

Dlaczego?

czytaj dalej
Satysfakcja z bycia sobą

Satysfakcja z bycia sobą

„ Satysfakcja tkwi w wysiłku, nie w osiągnięciu. Pełny wysiłek to pełne zwycięstwo” – Mathama Gandhi

Od najmłodszych lat jesteśmy nakierowywani na to, co wypada, a co nie. Z jednej strony jest to potrzebne i niezbędne aby funkcjonować w świecie, znać dobre maniery i umieć odnaleźć się w gąszczu zawiłości dnia codziennego, z drugiej strony narzucone wzorce zachowania powodują, że nie możemy lub też boimy w pełni wyrażać tego kim jesteśmy w rzeczywistości. To z kolei czyni nasze życie pustym, pozbawionym satysfakcji.

Czym jest życie bez satysfakcji. Życie bez satysfakcji zniszczy nas prędzej czy później. Aby osiągnąć satysfakcje w życiu trzeba włożyć pewien wysiłek, może nawet duży. Bo satysfakcja zawsze związana jest z pracą nad sobą, z podejmowaniem ryzyka i pokonywaniem losowych przeszkód. A nieodłącznym stanem emocjonalnym, z którym trzeba się zmierzyć jest strach i poczucie słabości.

czytaj dalej
Zarabiaj na zdrowiu, zmień oblicze świata

Zarabiaj na zdrowiu, zmień oblicze świata

Świat pędzi nieubłaganie do przodu z całym postępem cywilizacyjnym, zarówno pod tym dobrym, jak i złym kątem. Głównymi wartościami dla współczesnego człowieka stało się zdrowie, finanse, rodzina i czas. Jednakże w dzisiejszych czasach ekonomicznych, bardzo ciężko jest zadbać o te wszystkie aspekty jednocześnie.

Wszyscy pragniemy być zdrowi i szczęśliwi. Jednak nie zawsze jest to możliwe we współczesnym świecie. Czy tego chcesz, czy nie, współczesny świat nadaje naszemu życiu niesamowite tempo. Dziś poniedziałek, jutro sobota i tak mija tydzień za tygodniem.

Nasze życie, to ciągła gonitwa pomiędzy pracą, domem, dziećmi i rozwiązywaniem codziennych problemów. Dlatego też wielu młodych ludzi czuje się zawczasu przytłoczonych życiem.

czytaj dalej
Podszept dobrego geniusza

Podszept dobrego geniusza

Podszept dobrego geniusza.
Zdaniem psychologów przejawia się jako natychmiastowe i mimowolne zrozumienie rzeczywistości. Wcześniej definiowano ją jako umiejętność wyboru tego, co dla nas najlepsze, bez analizowania. Dziś tę cechę ludzkiej psychiki nazywa się inteligencją emocjonalną, lub po prostu intuicją.
Czym zatem jest ta tajemnicza intuicja?
Natchnieniem, szóstym zmysłem, zdolnością przewidywania, wewnętrznym głosem, czy może twórczą wyobraźnią? Niewątpliwie coraz częściej i głośniej mówi się o niej, coraz częściej jest przedmiotem badań.
Może po wieku mózgu nastanie wiek intuicji?
Najnowsze odkrycia i badania naukowe potwierdzają jednoznacznie, że intuicja istnieje i jest kobieca. Jednak ciągle nie znamy sposobu jej działania.

czytaj dalej
Marzenia -pokarm dla duszy

Marzenia -pokarm dla duszy

Marzenia- pokarm dla duszy, lekarstwo dla ciała. Dlaczego zatem tak rzadko oddajemy się marzeniom?

Dlaczego większość z nas jest przekonana , że nie ma sensu zbyt wiele pragnąć, bo marzenia i tak się nie spełniają.

A przecież bez marzeń, pragnień, pasji, życie nie ma sensu. Gdy zaczynamy marzyć, przybywa nam energii, radości, chęci do życia, a nawet zdrowia.

Jednym ze sposobów na szczęśliwe życie jest odkrywanie swoich najgłębszych pragnień. Niejednokrotnie jest to bardzo trudne, ponieważ nikt nas nie nauczył potrzeby szanowania pragnień. Swoje pragnienia, marzenia, traktujemy jako fanaberie, na które nie możemy sobie pozwolić. Gdy zaczynamy marzyć, natychmiast włącza się głos rozsądku, który nam mówi: „ To niemożliwe!”, budując przy tym całą wizje przeszkód i ograniczeń, które wydają się nie do pokonania.

Spróbuj jednak wyobrazić sobie, że masz mnóstwo pieniędzy i czasu do dyspozycji i wiesz, że nie ma takiej opcji, żeby ci się nie udało.

czytaj dalej
Pytania jakie warto sobie zadać.

Pytania jakie warto sobie zadać.

Jakie pytania warto sobie zadać.
Często zapominamy zadać sobie te właściwe pytania. Zazwyczaj tak jesteśmy pochłonięci tym co robimy, że tracimy wizję dokąd zmierzamy. Wpadamy w wygodne koło rutyny, zamiast stanąć w konfrontacji z naszymi marzeniami.
W życiu nie chodzi o uzyskanie właściwych odpowiedzi tylko o zadawanie właściwych pytań.
Czy zadałeś sobie kiedykolwiek pytanie dokąd zmierzasz? Czy wiesz jak powinno wyglądać twoje życie? Czy to co w tej chwili robisz jest twoim planem, czy też realizujesz czyjeś marzenia?
Przystań na chwilę i zapytaj sam siebie.
Oto pytania jakie powinieneś sam sobie postawić.

czytaj dalej
Niczego nie żałuję

Niczego nie żałuję

Niczego nie żałuję Niczego nie żałuję, to jedne ze słów które warto będzie wypowiedzieć u kresu swoich dni. Ale jak żyć, aby niczego nie żałować i czy w ogóle da się tak? W życiu człowieka często występuje żal. Przyczyn żalu może być wiele. Może on wynikać z... czytaj dalej
Jak wybaczyć sobie i innym

Jak wybaczyć sobie i innym

Jak wybaczyć sobie i innym

Jak wybaczyć sobie i innym kiedy ból, żal, poczucie winy, gniew i strach rozdzierają naszą duszę? Wszystkie te uczucia tkwią w nas i ograniczają nasz rozwój. Człowiek ma tendencję do rozpamiętywania swoich błędów , przykrych zdarzeń. Nie jest to niestety zdrowe i rozsądne podejście do życia. Aby móc ruszyć do przodu trzeba rozprawić się z przeszłością , wybaczyć sobie i innym.

Niektórzy mówią „ ok, wybaczam i zapominam”, inni „ owszem wybaczam, ale nigdy nie zapomnę”.

Ale czy wypowiedzenie tych słów załatwi wszystko?

Czy wybaczenie całkowicie zaistnieje w naszym życiu?

Często są to tylko tak rzucone słowa na wiatr, które niczego nie rozwiązują.

Wybaczenie to przede wszystkim dokonanie aktu przebaczenia na poziomie mentalnym i emocjonalnym sobie i innym, bez względu na to, kto jest ofiarą, a kto oprawcą . Wybaczenie to proces duchowy, w którym zostają oczyszczone, rozpuszczone i przerwane wszystkie energetyczne nici łączące ofiarę z oprawcą, negatywne potencjały, prześladowcze myśli, poczucie winy, niskie poczucie własnej wartości, negatywne wzorce i przeświadczenia.

czytaj dalej
Nie jest tak jak myślisz.

Nie jest tak jak myślisz.

Nie jest tak jak myślisz.

Nie jest tak jak myślisz, że jest, w Twoim życiu. Przez lata w Twojej głowie tworzy się szereg przekonań. Niektóre z nich są naprawdę pomocne i prawdziwe, a inne wręcz przeciwnie. Te ostatnie to fałszywe przekonania, które hamują Twój potencjał i powodują, że Twoje życie nie przybiera takiej formy jaką powinno mieć.

Oto pięć takich fałszywych przekonań.

1.Życie jest mi coś winne.

Życie to podróż pełna wzlotów i upadków. Nie jesteśmy w stanie przeżyć go siedząc wygodnie w fotelu, zapięci bezpiecznie pasami , rozkoszować się podróżą i czekać, aż obsługa poda nam wszystko na tacy.

Niestety wiele osób tak żyje oczekując, że dobrobyt i szczęście samo do nich przyjdzie. Jeśli nie dziś to jutro, za miesiąc lub rok. Oni żyją, im się należy. Pragną zmian, lepszego życia, więcej radości, przyjemności, wolności finansowej, lecz nic w tym kierunku nie robią.

czytaj dalej
Doceń to co masz.

Doceń to co masz.

Doceń to co masz !
Doceń to co masz, przystań na chwilę w swoim biegu życia, złap oddech, rozejrzyj się wokół siebie. Pędzisz przed siebie bez opamiętania, nie zauważając mijających dni, tygodni, miesięcy, lat. Jeżeli masz rodzinne i dzieci, to zazwyczaj po nich dostrzegasz upływający czas.
Za czym tak gonisz?
Czy zadałeś sobie kiedykolwiek to pytanie?
Współcześnie jesteśmy nieustannie niezadowoleni , uważamy że ciągle czegoś nam brakuje do szczęścia. Achh..gdybym miał tylko większy dom, lepszy, szybszy samochód, bardziej satysfakcjonującą i lepiej płatną pracę etc. Gonimy dzień za dniem, a życie przecieka nam przez palce.
Jesteśmy tak zatraceni w tej gonitwie, że przestajemy dostrzegać otaczający nas świat. Powoli zatracamy zdolność cieszenia się z małych codziennych epizodów, a brak umiejętności cieszenia się z małych rzeczy powoduje że nie umiemy cieszyć się z tych dużych. Nawet jak zdobędziemy lepiej płatna pracę, kupimy większy samochód to i tak po krótkim czasie poczujemy niedosyt. Cel zdobyty, królik złapany, emocje opadły.

czytaj dalej

Darmowy Prezent Dla CIEBIE- POBIERZ!-Już TERAZ!

cellulit

„Jak Za Pomocą Trzech Prostych Technik Zaprogramować Się Na Osiągnięcie SUKCESU„

Najnowsze wpisy

Podobało się ? Podziel się !

klikając w wybrany baner społecznościowy